SPRZĘT NARCIARSKI
NARTY FISCHER PROGRESSOR F18 AR + WIĄZANIA RS 11
Fischer

1200.00 pln

stara cena: 1859.00 pln

Produkt dostępny na indywidualne zamówienie

Id produktu: 1893

NARTY FISCHER PROGRESSOR F18 AR + WIĄZANIA RS 11 PR 2019

Idealne narty jeśli równie mocno lubisz pojeździć na prawdę szybko, co spokojnie i relaksacyjnie. Topowy model nart na każde warunki Fischer Progressor F18. Zastosowano w nim najnowsze technologie jak Air Tec oraz Razor ShapeAir Tec to najnowocześniejszą konstrukcja rdzenia stosowanego w nartach biegowych. Dzięki czemu narty są aż o 25% lższejsze niż poprzednio zachowując swoją sprężystość i dynamikę. Razor Shape to nowa konstrukcja ściany bocznej na kształt "brzytwy", zwiększa ona nie tylko precyzję w kontroli krawędzi podczas jazdy ale także redukuje samą wagę nart. Narty są wyposażone w unikalny system Fischer'a Dual Radius zapewniający optymalną inicjację krótkiego skrętu przy jednoczesnej stabilności przy jeździe średnim i długim łukiem. System ten pozwala na jazdę krótkim oraz dłuższym skrętem. Wierzchnia nart została pokrytą tzw. skórą węża chroniącą przez zarysowaniami. Narty posiadają również Rocker który powoduje, że zainicjowanie skrętu jest jeszcze szybsze i łatwiejsze.

TECHNOLOGIE:

 • AIR TEC - Wraz z nową, specjalnie opracowaną i opatentowaną technologią Air Tec wywodzącą się z narciarstwa klasycznego narty Fischer pozwala na jazdę z jeszcze większą swobodą. Drewniany rdzeń Air Tec został poddany skomplikowanemu, offsetowemu procesowi, który z jednej strony zmniejsza wagę rdzenia o 25%, a z drugiej pozostawia bez zmian najwyższe osiągi narty: zarówno flex jak i sztywność poprzeczna nart pozostają tak dobre jak poprzednio.
 • ALU TIP PROTECTOR - Aluminiowe ochraniacze dziobów nart. Zapobiegają przed uszkodzeniem i rozwarstwieniem się nart, wpływając znacząco na ich żywotność.
 • BRUSHED TOP SHEET - Następca technologii Snake Skin - wykończenie laminatu narty przypominające strukturę szczotkowanego aluminium, które zabezpiecza narty przed zarysowaniem i uszkodzeniami. Technologia ta zapewnia, że nawet po kilku sezonach intensywnej jazdy narty dalej prezentują się świetnie i wyglądają jak nowe.
 • BEECH POPLAR WOOD CORE - Drewniany rdzeń narty wykonany z dwóch odmian drzewa - specjalnej odmiany Buku oraz Topoli. Dla uzyskania najlepszych właściwości drewno pozyskiwane jest z drzew w odpowiednim wieku. Dzięki temu drewno jest twarde, o dużej wytrzymałości i doskonałych parametrach technicznych. Drewno z Buku zapewnia stabilność połączona z lekkością i doskonale zbalansowany flex narty. Dodatkowo dzięki swoim właściwością drewno topolowe poprawia płynność jazdy na nartach i nadaje nartą większej zwrotności.
 • CARBON TEX - Niezwykle mocne i lekkie paski włókna węglowego umieszczone w pojedynczej, elastycznej warstwie dla lepszej wytrzymałości poprzecznej i rozpraszania energii.
 • DUAL RADIUS SYSTEM - Dual Radius to sprawdzone rozwiązanie oparte na dwóch promieniach skrętu, pozwalające na osiągnięcie jeszcze większej wydajności zarówno podczas jazdy slalomowej jak i gigantowej. Krótszy promień skrętu dziobów ułatwia inicjację skrętu, podczas gdy większy promień piętek powoduje, że narty podczas jazdy długim skrętem, są bardzo stabilne i doskonale trzymają krawędź.
 • ON-PISTE ROCKER - Technologia Rocker została opracowana przez Fischera dla narciarzy, którzy chcą osiągać maksymalne wyniki, przy możliwie małym nakładzie siły. Krótsza powierzchnia styku sprawia, że inicjacja skrętu jest łatwiejsza. Najszersza część narty zapewnia Ci stabilność w momencie gdy nie masz kontaktu z podłożem podczas wykonywania skrętu i przechodzenia z krawędzi na krawędź.
 • POWERRAIL - Rozwinięcie technologii Railflex - płyta jest szersza i niższa dla poprawienia przenoszenia siły. System Powerrail łączy wiązanie z nartą, umożliwiając jej swobodne wygięcie się pod butem. Taki sposób mocowania wiązań, zapewnia znakomite i bezpieczne trzymanie buta jednocześnie nie powoduje zakłócenia naturalnego wygięcia narty. W rezultacie otrzymuje się dużo lepsze trzymanie krawędzi i niezakłócony tor jazdy w łuku. Dodatkowe zalety to: bez narzędziowa regulacja i przystosowanie do wiązań rentalowych.
 • RAZOR SHAPE - Wypoziomowane ścianki boczne nadają narcie specjalny, ostry jak brzytwa kształt. Jednak przede wszystkim pozwala to ograniczyć wagę. Z drugiej story, ten nowy, unikalny kształt narty pozwala doświadczonym narciarzom uzyskać większą prędkość i dynamikę ponieważ powierzchnia styku ze śniegiem jest zredukowana.
 • SANDWICH SIDEWALL CONSTRUCTION - Warstwowe ułożenie drewnianego rdzenia w połączeniu ze wzmocnionymi ścianami bocznymi z klasycznej konstrukcji Sandwich gwarantuje odpowiednią dynamikę i stabilności oraz zapewnia wyjątkową płynność jazdy.
 • SINTERED BASES - Spiekany ślizg zapewnia najwyższe osiągi i bardzo długą żywotność. Nasmarowany jest szybszy od tłoczonego. Z reguły jest twardszy i bardziej wytrzymały. Należy często smarować go na gorąco i czyścić dokładnie przed każdym smarowaniem.

SZCZEGÓŁY TECHNICZNE FISCHER PROGRESSOR F18 AR :

 • Taliowanie14/11m (Dual Radius) / 153 cm
 • Promień skrętu: 14m / 167cm
 • Długości: 153 ,160, 167, 174
 • Waga1800g / 167cm


WIĄZANIA RS 11 PR:
Modułowa konstrukcja RS11 Powerrail gwarantuje jedno: zabawa odpowiednia zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Oprócz zwykłego przenoszenia siły z buta na krawędź narty, nowa pięta SXG oferuje doskonałą kompatybilność z butami alpejskimi i GripWalk.

Zapytaj o ten produkt